previous pauseresume next

اخبار اورژانس

امدادرسانی به ۳۲۶ مصدوم حوادث ترافیکی در تابستان ۱۳۹۶

پرسنل پیش بیمارستانی شهرستان نایین در تابستان ۹۶ به ۷۶۴ ماموریت اعزام شدند و مجموعاً به ۸۳۰ بیمار و مصدوم امدادرسانی کردند از این تعداد ماموریت ۶۷ درصد غیر تصادفی و بقیه تصادفی بوده است  به گفته آقای عباسی مسئول اورژانس شهرستان در سه ماهه تابستان امسال اورژانس ۱۱۵ شهرستان با حضور در ۲۵۳ صحنه تصادفی به ۳۲۶ مصدوم حوادث ترافیکی امدادرسانی کرده است ضمن آنکه کمتر از ۴۰ درصدتصادفات در شهرها و ما بقی در جاده های شهرستان بوقوع پیوسته است . اورژانس ۱۱۵ در تابستان ۹۶ به ۱۰۱ مسدوم موتور سوار نیز امداد رسانی کرد که رشدی تقریباً ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل دارد .پرسنل اتاق فرمان اورژانس نیز پاسخگوی نزدیک به ۱۱۵۰۰ تماس تلفنی در این سه ماه بوده اند اورژانس  ۱۱۵ نایین  علاوه بر انجام ماموریتهای امدادی و در مقابل با سایر ادارات شهرستان نسبت به پوشش امداد سلامت در مناسبتها و مراسم های فصل تابستان اقدام نمود.

پایان طرح سلامت نوروزی در اورژانس ۱۱۵

آقای عباسی مسئول اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نایین ضمن تقدیر و تشکر از تلاش شبانه روزی کلیه پرسنل عملیاتی و اتاق فرمان اورژانس ۱۱۵ در ایام اجرای طرح سلامت نوروزی ۹۶، اقدامات انجام پذیرفته در سطح شهرستان را رضایت بخش اعلام کرد. وی گفت با پیش بینی تسهیلات لازم در خصوص نیروی انسانی، دارو، تجهیزات تخصصی، آمبولانس و ... علیرغم افزایش تماس های امداد خواهی و به طبع آن ماموریت های اورژانسی شاهد هیچ گونه مشکلی در حوزه پیش بیمارستانی در سطح شهرستان نبودیم.پرسنل اورژانس ۱۱۵ امسال در طول زمان اجرای طرح نوروزی بر بالین ۱۳۱ نفر در ۷۰ صحنه تصادف حاضر شدند که ۷۵ درصد آنها (۹۸ نفر) را به مراکز درمانی انتقال دادند. همچنین اورژانس ۲۹۶ ماموریت را در این ایام به انجام رساند (۳ درصد افزایش نسبت به مشابه سال قبل) سوم فروردین امسال تنها روز بدن تصادف در سطح شهرستان بود. ضمن آنکه ۲۸ اسفند ۹۵ بیشترین تعداد تصادف با ۱۷ نفر بستری در طول اجرای طرح نوروزی بود.

انجام ۲۰۰ ماموریت تصادفی در پاییز امسال توسط اروژانس ۱۱۵ شهرستان نایین

اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نایین در پاییز ۹۵ در ۲۰۰ حادثه تصادف در سطح شهرستان حاضر شد که از این تعداد تقریباً ۱۳۰ تصادف در جاده ها و مابقی در شهر رخ داده است. متاسفانه ۹ نفر نیز در این تصادفات جان خود را از دست دادند.اورژانس ۱۱۵ امسال پاییز ۷۱۴ مورد ماموریت انجام داد که ۴۲۶ مورد ماموریت شهری و ما بقی در جاده های شهرستان بوده است و جمعاً ۵۴۷ نفر به مراکز درمانی شهرستان انتقال یافتند....

برگزاری همایش سالانه فوریت های پزشکی

همایش سالانه فوریت های پزشکی باحضورپرسنل عملیاتی واتاق فرمان نایین در محل دانشگاه علو م پزشکی اصفهان برگزار شد
در این مراسم از تکنسین هاوپرسنل اتاق فرمان منتخب کلیه شهرستانها و از نایین آقایان رحمت پورقلی، مصطفی عبداللهی، محمد رضاپوربافرانی باشاخصه های بهترین برخوردبابیمار،شرکت درعملیات های ویژه وبرخورداری ازبیشترین رضایت مندی شهروندان با اهدای تقدیرنامه کتبی وتندیس یادبودتقدیرشد .

افزایش ۲۲/۵ درصدی ماموریت های اورژانس در تابستان ۹۵ نسبت به تابستان سال گذشته

تابستان ۹۵ پرسنل اورژانس شهرستان نایین بر بالین ۹۳۵ بیمار و مصدوم حاضر شدند که ۶۹۶ نفر آنان را بعد از اقدامات اولیه به مراکز درمانی منتقل نمودند که از حیث تعداد، ماموریت بیش از ۲۲ درصد و از نظر تعداد افراد بستری شده د رمراکز درمانی ۳۲ درصد نسبت به تابستان سال ۹۴ رشد نشان می دهد.امسال تابستان هر چند در ماموریت غیر تصادفی اورژانسی شهرستان تغییر محسوسی نسبت به مدت سال قبل مشاهده نشد اما در تصادفات اقزایش ۱۶/۴ درصد در تصادفات موتور سیکلت افزایش ۷ درصدی دیده می شود. افزایش تعداد ماموریت ها در بیماران قلبی داخلی و حوادث در رتبه های بعدی هستند. پرسنل اورژانس در ۱۲ مورد نیز به کمک سایر مراکز درمانی شهرستان رفتند شلوغ ترین ماه تابستان برای اورژانس ۱۱۵ شهریور ماه بود (۲۷۲ مورد بستری) که تصادفات جاده ای بالاترین نرخ رشد را داشته اند و در این ماه همچنین بیشترین کشته های تصادفی در شهرستان ثبت شد.

افزایش بیش از ۲۰درصدی مصدومین تصادفی در طرح نوروزی ۱۳۹۵

به گفته آقای عباسی طرح نوروزی امسال در اورژانس ۱۱۵ همزمان با سایر ارگانهای امدادی به اجرا درآمد . در این طرح که از ۲۵ اسفند ۹۴ شروع شد با بکارگیری کلیه پرسنل و امکانات ، اورژانس پیش بیمارستانی بر بالین ۴۲۷ بیمار و مصدوم حاضر شدند که رشد ۱۵/۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان میدهد. بیشترین رشد ماموریت در حوزه تصادفات با رشد ۲۰/۷ درصدی بوده است .

فعالیتهای اورژانس نایین در طرح نوروزی۹۴

 

به گفته ی آقای عباسی مسئول اورژانس ۱۱۵ نایین، پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان در طرح نوروزی امسال که از ۲۵ اسفند ۹۳ لغایت ۱۵ فروردین ۹۴ ادامه داشت به بیش از۳۶۰ نفر از هموطنان امداد رسانی کرده اند که از این تعداد ۲۴۶ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته اند.که رشد ۳/۹ در صدی نسبت به پارسال دارد.

آغاز طرح نوروزی اورژانس ۱۱۵ شهرستان نایین

همزمان با سایر ارگانهای امدادی شهرستان طرح امدادی اورژانس ۱۱۵ نیز از صبح روز ۹۲/۱۲/۲۵ آغاز گردید.

اشتراک در اخبار اورژانس