previous pauseresume next

ارائه خدمات بهداشت دهان و دندان به ۲۲۰ نفر از دانش آموزان مقاطع ابتدایی شهرستان نایین

در راستای طرح دندانپزشکی جامعه نگر وهمچنین اجرای تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت دهان و دندان روز پنج شنبه و جمعه مورخ ۲۸ و ۲۹ آبان با همکاری دانشکده دندانپزشکی ، شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان نایین تعداد ۲۵ نفر از دانشجویان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتفاق اعضای هیئت علمی خدمات آموزش بهداشت و دندان ، فلوراید تراپی ، فیشور سیلانت ، پالپوتومی و کشیدن دندان را جهت تعداد ۲۲۰نفر از دانش آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی شهرستان نایین انجام دادند . لازم به ذکر است این طرح مجداً در تاریخ ۵ و ۶ آذر اجرا میگردد.

امدادرسانی اورژانس۱۱۵ شهرستان نایین به۲ حادثه ترافیکی

بامداد امروز(۲۷ابان۱۳۹۴) دوحادثه دلخراش ترافیکی به فاصله زمانی کمتراز ۴۰ دقیقه در محورهای مواصلاتی شهرستان نایین به وقوع پیوست . درحادثه اول که در کمربندی نایین رخ داد متاسفانه بعلت واژگونی خودروی MVM چهار نفر مجروح شدند که توسط ۲ امبولانس ۱۱۵ به بیمارستان حشمتیه انتقال وسپس ۳ نفر از انان توسط امدادهوایی به اصفهان انتقال یافتند در حادثه دوم که در محور چوپانان به جندق (۵کیلومتری چوپانان)به وقوع پیوست متاسفانه بدنبال تصادف سواری با وانت ۶ نفر از هموطنانمان در دم جان باختند

برنامه آموزشی خود مراقبتی در فشار خون

در ادامه برنامه آموزشی خود مراقبتی در فشارخون جلسات آموزشی با موضوعات مقدمه ای بر فشار خون ، عوارض فشار خون ، دارو درمانی ، تغذیه ، مدیریت استرس ، نحوه اندازه گیری فشار خون و پیگیریهای مربوطه در تاریخهای ۲۵،۲۶،۲۷ آبانماه با حضور تعدادی از افراد مبتلا به فشار خون مراکز شهدا و شهید حسینی در سالن اجتماعات برگزار گردید .

جلسه بررسی طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت

روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ جلسه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با حضور دکتر نقیب زاده مدیر شبکه ، دکتر قاسمی معاون بهداشتی و کارشناسان ستادی در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان نایین تشکیل گردید .در این جلسه کارشناسان گزارش فعالیتهای انجام شده را ارائه نموده و مقرر گردید پیگیریهای لازم در رابطه با موارد باقیمانده این طرح انجام گیرد.

برپایی پایگاه سلامت در مسجد جامع بافران

در راستای گرامیداشت روز جهانی دیابت به منظور آگاهی بخشی به عموم جامعه در خصوص کنترل بیماری دیابت روز سه شنبه مورخ ۲۶ آبانماه پایگاه سلامت با همکاری مرکز بهداشتی درمانی ، شهرداری و شورای شهر اسلامی شهر بافران در مسجد جامع این شهر ایجاد گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان خود مراقبتی در دوران میانسالی

در تاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۱ واحد سلامت جمعیت و خانواده اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان خودمراقبتی در دوران میانسالی ویژه کارشناس مامایی ، بهداشت خانواده و بهورز در محل سالن اجتماعات شبکه نمود دراین جلسه مسئول واحد سلامت خانواده در خصوص مفاهیم و مبانی تئوریک خودمراقبتی مطالبی را بیان نمودند در ادامه کارشناس مسئول برنامه سلامت میانسالان مطالبی را در رابطه با خود ارزیابی سلامت جسمانی و روانی زنان ، نقش داوطلبان بهداشتی در زمینه خود مراقبتی و نحوه استفاده از ابزارها و دفترچه خود مراقبتی بیان نمودند . در پایان انتظارات کارگاه از پرسنل مذکور ارائه شد.

برگزاری آزمون غیر حضوری

به اطلاع می رساند آزمونهای  غیر حضوری شفافیت و سلامت اداری ویژه مدیران و کارشناسان خدمات بهداشتی و آشنایی با امور خدمات عمومی ویژه پستهای سازمانی نظافت چی ، متصدی خدمات عمومی و مسئول خدمات روی سایت شبکه بهداشت قسمت تقویم دوره های آموزشی و جزوه آن در قسمت بسته های آموزشی بارگذاری گردیده است .

برگزاری نماز وحدت

روز چهارشنبه مورخ ۲۰ آبانماه نماز وحدت به امامت حاج آقا دهقان امام جمعه موقت شهرستان با حضور روسا و کارکنان ادارات شهرستان و به میزبانی شبکه بهداشت و درمان نایین و در محل نمازخانه این اداره برگزار گردید.

برگزاری چهارمین کمیته پیشگیری از مرگ ومیر نوزادان

به همت واحد سلامت خانواده ،روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۴/۸/۱۷چهارمین کمیته پیشگیری از مرگ نوزادی ، باحضور مدیر شبکه ،معاون بهداشتی،متخصصین زنان و کودکان و سایر اعضاء در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان نایین برگزار گردید در پایان پیشنهادات ومداخلات لازم جهت پیشگیری از بروز مرگ نوزادی مطرح گردید.

حادثه ویژه ترافیکی در محور نایین به اصفهان

ساعت ۱۸/۵۰ مورخ ۹۴/۸/۱۶تصادف دو تریلی حاوی تانکر گاز و قیر در کیلومتر ۱۵ جاده نایین به اصفهان ،باعث آتش سوزی مهیب و بسته شدن جاده گردید در این حادثه یک نفر مجروح و دو نفر کشته شدند که مصدوم حادثه توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان حشمتیه نایین منتقل گردید .همچنین در بازدید کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت از محل حادثه وپس از بررسی بعمل آمده هیچ گونه آلودگی زیست محیطی مشاهده نگردید.

صفحه‌ها

اشتراک در شبکه بهداشت و درمان نایین RSS